Mille e una Notte behoort tot de zogenaamde Icon Wines van Donnafugata. Mille e una Notte betekent letterlijk Duizend-en-een nacht, de naam van de beroemde verhalen van 1001 nacht. Op het etiket staat het paleis weergegeven waar Koningin Maria Carolina toevlucht zocht op haar vlucht vanuit Napels.
Mille e una Notte is gemaakt van hoofdzakelijk Nero d'Avola, aangevuld met onder andere Petit Verdot en Syrah. Alle druiven worden zowel in de wijngaard als in de wijnkelder handmatig geselecteerd om het beste fruit over te houden. De vergisting vindt plaats in RVS waarna de wijn voor 13-14 maanden rijpt in nieuw Frans eiken. Daarna rijpt de wijn voor nog minimaal 24 maanden op fles.
Mille e una Notte heeft een mooi bouquet gekenmerkt door fruitige tonen van bessen, bramen, pruimen, balsamico en kruidige geuren. In de mond is deze wijn intens van smaak met zachte tannines en een zeer lange afdronk.
Heerlijk in combinatie met geroosterd of langzaam gegaard vlees, lamsrack, varkensragout en tournedos. Zorg dat u de wijn tijdig decanteert.
Wijn kopen:
Deze wijn is helaas (tijdelijk) niet meer te koop. Vergelijkbare wijnen vind u onderaan deze pagina.
Siciliaanse prestigewijn gemaakt van de lokale held nero d’avola. Hij doet denken aan syrah met zijn stevige tannines en de smaak van zwarte bessen en specerijen. Alcoholpercentage: 14%. Inhoud: 75cl.
Meer over deze wijn
Bij de Siciliaanse coöperatie Inycon zijn meer dan 2.300 druivenboeren aangesloten. Deze shiraz wordt gemaakt van biologisch verbouwde druiven. Hij is krachtig met cassis, bramen, chocola en ...
Meer over deze wijn
Inycon is een Siciliaanse coöperatie die van de druiven van verschillende boeren heerlijke wijnen maakt. De nero d’avola is een lokale druif die op Sicilië het beste tot zijn recht komt. Alcoholpercentage: 13,5%. Inhoud: 75cl.
Meer over deze wijn
Intense en geconcentreerde wijn gemaakt van aan de druivenstok ingedroogde syrah. De wijn krijgt hierdoor meer kracht en smaak. Met pruimen, peper en veel lengte. Alcoholpercentage: 13,5%. Inhoud: 75cl.
Meer over deze wijn