Zenato - Ripassa magnum

Ripassa magnum

Wijn omschrijving:

De Ripassa is het kleine broertje van het vlaggenschip van de streek, de Amarone. Men bedacht dit concept toen door de grote vraag naar Amarone de prijzen van deze wijn de pan uit rezen. Amarone krijgt zijn enorme concentratie door de druiven te laten indrogen. Voor Ripassa gebruikt men een deel van deze most en een deel vers geoogste 'gewone' Valpolicella, dit laat men dan samen opnieuw vergisten waarna de wijn nog 18 tot 24 maanden op houten vaten verder rijpt.  De wijn is een blend van ongeveer 85% Corvina, 10% Rondinella en 5% Oseleta. Een mooie, diepe robijnrode kleur en een intense en elegante neus van pruimen, mokka, gekonfijte vijgen, zoete specerijen en een vleugje cacao. Mooie balans en fluweelzacht met een mooie structuur. Een verbluffend lekker glas!

Wijn kopen:

Deze wijn is helaas (tijdelijk) niet meer te koop.
Vergelijkbare wijnen vind u onderaan deze pagina.

Wijn details:

Land: Italië
Regio: Veneto
Wijnhuis: Zenato
Fles inhoud: 1,5 liter (Magnum)
Wijnwinkel: Wijny

Winkel details:

Verkoper: Wijny
Verzendkosten gratis vanaf: € 50,-
Verzendkosten normaal: € 7.25
Betaalmogelijkheden:
Verzending via:

Vergelijkbare wijnen van dezelfde appellatie, druiven of regio:

Amarone della valpolicella Amarone della valpolicella
Pagus Bisano - 0,75 liter

Voor de Amarone worden de druiven ingedroogd. Het geconcentreerde sap levert een krachtige, stoere, droge wijn op. Vol, bitter en rijk van smaak met een hoog alcoholpercentage. Alcoholpercentage: 15%. Inhoud: 75cl.
Meer over deze wijn
Prijs: € 21,99

Amarone della valpolicella Amarone della valpolicella
Villa San Carlo - 2015 - 0,75 liter

Een fantastische Amarone della Valpolicella DOCG met een Importeria rating van 92 punten. Intense en elegante wijn, rijk aan aroma’s die variëren van tonen van rijp rood fruit, bramen en bosbessen tot licht kruidige nuances.
Meer over deze wijn
Prijs: € 32,50

Tenuta valleselle ripasso valpolice... Tenuta valleselle ripasso valpolicella superiore collezione di famiglia
Tinazzi - 2018 - 0,75 liter

De ene Ripasso is de andere niet , want de Ripasso's van Tinazzi zijn een klasse apart! Gewaardeerd met 97 Importeria punten. Wij kunnen slechts hieraan toevoegen dat deze Ripasso beter is dan menig Amarone.
Meer over deze wijn
Prijs: € 17,95

Tenuta valleselle 'vinum italicum' ... Tenuta valleselle 'vinum italicum' no 3 opera n.v.
Tinazzi - 2019 - 0,75 liter

N.3 Opera Vinum Italicum is een van de beste wijn uit italië, gewaardeerd met 98 punten. De N.3 Opera Vinum Italicum is gemaakt van een blend van drie druivensoorten. Corvina, Primitivo di Manduria en de Nero d’Avola.
Meer over deze wijn
Prijs: € 17,89